2011-09-18

Nauji 2011-2012 m. Lietuvos moterų žolės riedulio nuostatai

Pasikeitė 2011-2012 m. Lietuvos moterų žolės riedulio nuostatai, kurių tikslas populiarinti žolės riedulį šalyje, kelti riedulininkų meistriškumą ir, žinoma, išaiškinti pajėgiausias 2011-2012 m. komandas. 

1. Tikslas ir uždaviniai 

1.1. Populiarinti žolės riedulio sportą šalyje. 

1.2. Kelti žolės riedulininkių meistriškumą, žolės riedulio žaidimo lygį Lietuvoje. 

1.3. Išaiškinti pajėgiausią 2011-2012 m. Lietuvos moterų žolės riedulio komandą. 

2. Čempionato vykdymas ir vadovavimas 

2.1. Lietuvos moterų žolės riedulio čempionatą (toliau-LČ) vykdo ir jam vadovauja Lietuvos žolės riedulio federacija (toliau- LŽRF) kartu LŽRF teisėjų kolegija 

2.2. Lietuvos žolės riedulio čempionato nuostatus ir vykdymo tvarką, iškilus būtinybei, gali pakeisti tik LŽRF Vykdomasis komitetas. 

3. Varžybų vykdymo laikas ir pravedimo sistema 

3.1. Lietuvos moterų žolės riedulio čempionatas vykdomas 3 etapais ir jame dalyvauja 10 pajėgiausių 33-ojo Lietuvos moterų čempionato komandų. 

3.2. LČ I etape komandos skirstomos į 2 grupes pagal geografinį principą: 

Šiaurės grupė: Šiaulių „Gintra-Strektė-universitetas“, Kelmės „Kelmė“, Šiaulių SM „Klevas“, Šiaulių „Lidvija“, Šiaulių „Šiauliai“. 

Pietų grupė: Vilniaus „Tauras-HFTC“, Širvintų „Inta“, Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“, Kauno ŽRSK „Tauras – Veršvai“, Širvintų SM. 

3.2.1. Komandos grupėse sužaidžia vieno rato sistema, kur 3 pajėgiausios komandos iš Šiaurės ir Pietų grupių sudaro LČ „A“ divizioną (6 komandos). 

3.2.2. Komandos, Šiaurės ir Pietų grupėse užėmusios 4-5 vietas, sudaro LČ „B“ divizioną (4 komandos) ir žaidžia tarpusavyje 2 ratų sistema. 

3.3. LČ II etapo varžybos „A“ ir „B“ divizionuose vykdomos 2 ratų sistema, kur „A“ divizione 1-4 vietas užėmusios komandos sudaro LČ finalinį ketvertą ir dviejų ratų sistema išaiškinama LČ reguliaraus čempionato nugalėtoją ir prizininkus. 

3.3.1. LČ finalinio ketverto komandos žaidžia su surinktų taškų suma po II etapo varžybų. Superfinalinės serijos iki dviejų pergalių vykdomos dėl 1 ir 3 vietų tik tuo atveju, jeigu komandų taškų skirtumas yra mažiau nei 8 taškai. 

3.4. LČ III etapo varžybose „A“ diviziono komandos, užėmusios 5-6 vietas kartu su „B“ diviziono komandomis, užėmusiomis 1-2 vietas, sudaro antrą finalinę grupę, kur dviejų ratų sistema kovos dėl 5-8 vietų. 

3.4.1. Komandos, pareiškusios norą dalyvauti LČ „B“ diviziono varžybose po LČ I etapo, galės dalyvauti „B“ diviziono varžybose, kaip 5-oji šios grupės komanda. 

3.4.2. „B“ diviziono komandos, LČ II etape užėmusios 3-4 vietas, automatiškai pagal turimus taškus užima 9-10 vietas. 

3.5. Superfinalų seriją vykdyti Vilniuje ir Šiauliuose. Aikštės persvara turi komanda, užėmusi aukštesnę vietą reguliariajame čempionate. 

4. Dalyviai 

4.1. 34-ajame Lietuvos moterų žolės riedulio čempionate kviečiame dalyvauti pagal išankstines miestų, rajono sporto skyrių, klubų bei sporto mokyklų pateiktas paraiškas. 

4.2. Čempionate dalyvauja šios komandos: Šiaulių “Gintra-Strekte-Universitetas”, Vilniaus SM „Tauras“(LŽRF VK sprendimas, 2009m.) Kelmės „Kelmė“, Širvintų “Inta”, Šiaulių SM “Klevo“, Vilniaus SŽK “Žuvėdra-Tauras”, Šiaulių “Lidvija”, Šiaulių „Šiauliai“, Širvintų SM, Kauno ŽRSK „Tauras – Veršvai“ ir kitos komandos pagal pateiktas paraiškas. 

4.3. Komandos čempionatui turi teisę registruoti 22 žaidėjus, 2 trenerius, komandos vadovą, gydytoją ir masažuotoją. 

4.4. Žaidėjos, negražinusios Lietuvos rinktinės aprangos ir inventoriaus, nebus leidžiamos dalyvauti Lietuvos čempionate ir LŽRF taurės varžybose. 

4.5. LČ „A“ diviziono varžybose gali žaisti žaidėjos iš „B“ diviziono varžybų, kurių amžius nuo 13 iki 16 m. 

4.6. LČ „A“ diviziono žaidėjai vyresni kaip 16 metų tuo pačiu laiku negali žaisti „A“ ir „B“ diviziono varžybose, išskyrus žaidėjų perėjimo iš klubo į klubą laiku. (punktas Nr. 4.8) 

4.7. Superfinaluose gali žaisti žaidėjai, kurie yra sužaidę ne mažiau nei 50% rungtynių už savo komandą LČ. 

4.7.1. Žaidėjai, kurie atstovavo užsienio klubams, negali žaisti superfinaluose. Dėl jų dalyvavimo LČ sprendžia LŽRF VK. 

4.8. Galimi žaidėjų perėjimai iš klubo į klubą nuo 2011 m. rugpjūčio mėn. 01 d. iki 2011 m. rugsėjo mėn. 13 d., nuo 2011 m. lapkričio mėn. 01d. iki 2011 m. lapkričio mėn. 20 d. ir nuo 2012m. kovo mėn. 25 d. iki balandžio mėn. 15 d. Žaidėjai privalo atsiskaityti su buvusiu klubu, o klubo vadovybė privalo apie tai informuoti LŽRF raštu. Žaidėjo perėjimas turi būti suderintas tarp klubų ir taip pat apie perėjimą turi būti pranešta LŽRF. 

5. Varžybų vykdymo tvarka, vietų ir nugalėtojų nustatymas 

5.1. 34-ojo Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato varžybos vykdomos naujas FIH taisykles, kurios įsigaliojo nuo 2011 m. sausio 1 dienos (žiūrėti http://www.fihockey.org à Rules àRulebook 2011). 

5.2. Iki rungtynių pradžios likus 15 min. Komanda privalo pateikti techninę paraišką su žaidėjo vardu, pavarde, marškinėlių numeriu, gydytojo viza arba žaidėjo raštišku patvirtinimu, kad pats atsako už savo sveikatos būklę ir pasekmes gavus traumą. Į protokolą leidžiama įrašyti ne daugiau 16 žaidėjų, turinčių teisę dalyvauti varžybose. Jeigu žaidėjo marškinėlių numeris neatitinka įrašytame protokole, komanda baudžiama žaidėjo pašalinimu 10 min. (nurodo komandos kapitonas). 

5.3. Už pergalę rungtynėse skiriami 3 taškai, už lygiąsias - 1 taškas, už pralaimėjimą - 0 taškų. 

5.4. Nugalėtojas nustatomas pagal didžiausią surinktų taškų sumą. 

5.5. Vienodą taškų sumą surinkus 2 ir daugiau komandoms, vieta nustatoma pagal komandos laimėtų rungtynių skaičių. Esant šiems rodikliams vienodiems, vietas lemia įvarčių skirtumas susitikimuose. Teigiamas įvarčių skirtumas visada suteikia pirmenybę. Jei vis tiek skaičius lygus, toliau sprendžiama: 

5.5.1 pagal didžiausią įmuštų įvarčių skaičių visuose susitikimuose; 

5.5.2 pagal tų komandų tarpusavio rungtynių rezultatą; 

5.5.3. skiriamos baudinių mušimo varžybos. 

5.6. Komandos privalo turėti po du skirtingų spalvų sportinės aprangos komplektus. Aprangos spalvos pasirinkimo pirmenybė teikiama atvykusiai komandai. Komandos kapitonas privalo dėvėti kapitono raištį. Teisėjai privalo neleisti žaisti komandoms su netvarkinga apranga. 

5.6.1. Čempionate žaidėjoms rekomenduojama žaisti su dantų apsaugomis (kapomis). Traumos atveju klubas ar žaidėja dėl įvykusio fakto pretenzijų LŽRF negali turėti. 

5.7. Komandai neatvykus į varžybas, jai užskaitomas pralaimėjimas 0:3 bei minusuojami 3 taškai iš komandos surinktų taškų sumos ir taip pat komanda nubaudžiama 300 Lt bauda. Neatvykus į rungtynes antrą kartą, LŽRF VK svarstoma dėl tolesnio komandos dalyvavimo čempionate. 

5.8. Bet koks varžybų tvarkaraščio keitimas, komandoms tarpusavyje susitarus, be LŽRF vyriausios teisėjų kolegijos sutikimo, griežtai draudžiamas. Esant panašiems atvejams, komandoms užskaitomas pralaimėjimas. 

5.9. Vėluojančios komandos, kita komanda privalo laukti 30 minučių. Po to vėluojančiai komandai užskaitomas pralaimėjimas. 

5.10. Komandų žaidėjams rekomenduojama turėti sportinį draudimą (nuo nelaimingų atsitikimų). Nesant sportiniam draudimui, žaidėjas raštiškai patvirtina, jog už savo sveikata atsako pats. 

5.11. Kilus abejonių dėl žaidėjo sveikatos būklės tik daktaras turi teisę spręsti ar žaidėjas gali toliau žaisti ar negali. Medicinos seselė neturi teisės spręsti ar žaidėjas gali toliau žaisti ar ne, o jei kyla abejonių – turi iškviesti greitąją pagalbą. 

6. Teisėjavimas 

6.1. 34-ąjį Lietuvos moterų žolės riedulio čempionatą vykdo LŽRF kartu su vyriausiąja teisėjų kolegija. 

6.2. Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato vyr. teisėja skiriamas Vilma Bagdanskienė (Tarptautinė kategorija, Šiauliai), vyr. sekretore – pagal LŽRF VK sprendimą. 

6.3. Teisėjai privalo dėvėti aprangas pagal FIH patvirtintas taisykles. 

6.4. Teisėjus rungtynėms skiria LŽRF vyriausioji teisėjų kolegija. 

6.5. Pasibaigus rungtynėms, vyr. teisėjas per 12 valandų privalo išsiųsti rungtynių protokolus į LŽRF tel./faks.:            8 5 2338257      , el. paštu: info@zoles-riedulys.lt ir pranešti varžybų TV ir radijo sporto laidų redakcijai tel.:            8 5 2363152      , faks.: 8 5 2330849 

6.6. Komandai savavališkai nutraukus rungtynes, jai užfiksuojamas pralaimėjimas 0:3 ir ji nubaudžiama 300 litų bauda. 

6.7. Nedisciplinuotas trenerių elgesys, nesutikimas su teisėjų sprendimais ir t.t. baudžiamas aikštės žaidėjo pašalinimu ne mažiau 5 minučių. Nuobaudą atlieka kapitono nurodytas aikštės žaidėjas. 

6.8. Žaidėjas pašalintas iki rungtynių pabaigos ir privalo palikti aikštę, ir yra diskvalifikuojamas kitoms varžyboms iki juridinės-disciplinarinės komisijos sprendimo. 

6.9. Esant ginčytinai situacijai, tik komandos kapitonas gali kreiptis į teisėją dėl priimto sprendimo. Teisėjas tokiu atveju mandagiai turi išaiškinti situaciją ir tęsti rungtynes. 

6.10. Komandai, kurios sudėtyje žaidė diskvalifikuotas ar rungtynių protokole neregistruotas žaidėjas, užskaitomas pralaimėjimas 0:3. 

6.11. 34-ojo Lietuvos moterų čempionato varžybų turams ir teisėjų kolegijos darbui LŽRF būstinės įsakymu skiriami teisėjai-komisarai, kurie atsako už kiekvienas čempionato varžybas. 

6.12. Atskiru LŽRF būstinės įsakymu kalendoriniam turui skiriamas TD (turnyro direktorius), kuriam pavaldūs visi turo teisėjai, teisėjai-komisarai ir organizacinio komiteto nariai. (toliau-OK) 

6.13. Rungtynių metu į stadioną pašaliniams žmonėms įeiti draudžiama. Darbo kabinoje gali būti tik TD, vyr. sekretorius, atsarginis teisėjas ir gydytojas. Žaidėjų pavėsinėje gali sėdėti tik 9 žmonės, įrašyti techninėje paraiškoje ( 5 žaidėjai ir 4 oficialūs komandos asmenys). 

7. Protestų padavimo tvarka 

7.1. Komandų vadovas ar treneris, paduodantis protestą, privalo tuojau po rungtynių apie tai įspėti teisėjus ir varžovų komandos trenerį. Pranešimą apie protestą bei motyvus trumpai užrašo treneris ar komandos vadovas į rungtynių protokolą. Turo metu TD ar vyr. teisėjas priima galutinį sprendimą. 

7.2. Ypač ginčytinais klausimais vyr. teisėjas, gavęs išsamų pasiaiškinimą, svarsto su LŽRF TK ir tik po to priimamas galutinis sprendimas. 

7.3. TK nepriima ir nesvarsto protestų, jei jie motyvuojami dėl subjektyvaus teisėjavimo, pasiektų įvarčių, dėl kampinių baudinių. 

7.4. Komandos vadovas, parašęs rungtynių protokole pareiškimą apie protestą ne vėliau kaip per 24 valandas išsiunčia raštišką išsamų paaiškinimą LŽRF juridinei - disciplinarinei komisijai ir TD ar vyr. teisėjui įteikia 200 litų, kurie bus grąžinti, jei komisija protestą patenkins. 

8. Komandų priėmimo tvarka ir sąlygos 

8.1. Komandos į varžybas vyksta jas komandiruojančių organizacijų lėšomis. 

8.2. Varžybų pravedimo ir teisėjų komandiravimo išlaidas padengia LŽRF. 

8.2.1. Už kiekvienas LČ I etapo kalendorines rungtynes klubas privalo sumokėti po 35 Lt, kuriuos klubai ar komandos privalo pervesti į LŽRF sąskaitą. LČ I etapo teisėjams už kalendorines rungtynes sumokama po 25 Lt. 

8.2.2. Už kiekvienas “A” diviziono kalendorines rungtynes klubas privalo sumokėti po 50 Lt., kuriuos klubai ar komandos privalo pervesti į federacijos sąskaitą. Superfinalo „A“ diviziono rungtynėse dėl 1-2 ir 3-4 vietų klubas ar komanda privalo sumokėti po 70 Lt, kuriuos privalo pervesti į federacijos sąskaitą. Teisėjams už kalendorines rungtynes sumokama po 35 Lt, superfinalų serijoje už rungtynes teisėjams mokama po 50 Lt. 

8.2.3. „B“ div. varžybose už kiekvienas kalendorines rungtynes komandos privalo sumokėti po 25 Lt, kuriuos komandos ar klubai privalo pervesti į federacijos sąskaitą. Teisėjams, už kalendorines rungtynes sumokama po 15 Lt. 

8.3. Komandos, nesumokėjusios startinio mokesčio, bus pašalintos iš čempionato, o jų rezultatai anuliuoti. 

8.4. Lietuvos moterų čempionato „B“ diviziono, jaunių ir jaunučių varžybose medicinos personalo budėjimą varžybų metu turi užtikrinti priimanti komanda kartu su stadiono administracija. 

8.5. Lietuvos moterų čempionato „A“ diviziono varžybose kiekvienas klubas privalo turėti asmenį (medicininį krepšį su reikiamais medikamentais) atsakingą už medicininį komandos aptarnavimą kalendorinių rungtynių metu ar turo varžybose. LŽRF teisėjų kolegija neatsako už medicinos personalo budėjimą „A“ diviziono varžybose.

8.6. Lietuvos „B“ diviziono, jaunių, jaunučių ir vaikų pirmenybėse medicinos atstovui sumokama 35 Lt už varžybų dieną. Šią sumą kompensuoja LŽRF. 

8.7. TD, teisėjams-komisarams komandiruotės išlaidas padengia LŽRF. TD papildomai iš LŽRF gauna po 25 litų per dieną (viso 2 dienas) maistpinigius, tuo pačiu jam paliekama teisė teisėjauti aikštės teisėju. Vyr. sekretoriui 

išmokama po 20 Lt per dieną (viso 2 dienas) maistpinigių. Varžybų sekretoriui už protokolo pildymą išmokama 7 Lt. - „A“ div., 5 Lt. – „B“ div., jaunių, jaunučių varžybose – 4 Lt. 

8.8. Priimančioji komanda privalo aprūpinti atvykstančias komandas persirengimo kambariu ir dušinėmis. Jeigu negalima suteikti šių sąlygų, priimanti komanda apie tai privalo informuoti prieš 5 dienas. 

9. Paraiškų registracija 

9.1. Komandos, dalyvaujančios čempionate, privalo iki 2011 metų rugsėjo mėn. 13 d. užregistruoti paraiškas LŽRF (Žemaitės g. 6, LT-03117 Vilnius) tel./faks.:             8 5 2 338257      , el. paštas: info@zoles-riedulys.lt. 

9.2. Paraiškos tvirtinamos klubo spaudu ir pateikiamos į LŽRF. Paraiška galioja tik esant gydytojo vizai. 

9.3. Visi kiti žaidėjų registravimo atvejai derinami ir tvirtinami LŽRF juridinėje - disciplinarinėje komisijoje. 

10. Apdovanojimas 

Žolės riedulio komandai, laimėjusiai šalies čempionatą ar superfinalinės rungtynes, suteikiamas Lietuvos Respublikos čempiones vardas ir teisė atstovauti Lietuvai Europos šalių čempionų „Trophy“ taurės turnyre 2012 metais. Komanda apdovanojama LŽRF taure (arba pereinamuoju prizu). Komandos žaidėjai apdovanojami čempionų aukso medaliais ir asmeninėmis dovanomis, komandos treneriai - aukso medaliais. Komanda, laimėjusi II vietą iškovoja teisę 2013 metais atstovauti Lietuvą Europos šalių čempionų „Challenge“ turnyre. Ji ir jos žaidėjos bei treneriai apdovanojami sidabro medaliais. Komanda, laimėjusi III vietą iškovoja teisę atstovauti Lietuvai Baltijos šalių čempionate (jeigu jis įvyktų). Ji ir jos žaidėjai bei treneriai apdovanojami bronzos medaliais. Komandos, užėmusios II ir III vietas, apdovanojamos atitinkamos laipsnio taurėmis. 

Teisėjų kolegijos pirmininkas Borisas Sockis

parengta pagal www.zoles-riedulys.lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą