2018-05-22

„Visi žaidžiam žolės riedulį“ šventės atgarsiai

Gegužės 19 d. į Širvintų žolės riedulio aikštę  rinkosi  visi, kuriems  smagu praleisti šeštadienį su šeima,  kuriems patinka aktyvus poilsis. Į renginį „Visi žaidžiam žolės riedulį“ pakvietė Širvintų žolės riedulio klubas „INTA“, parengęs projektą „Patirtis ir Jaunystė“, kurį finansuoja Lietuvos Kūno Kultūros ir Sporto rėmimo fondas.
Kiekvienam širvintiškiui, nemaža girdėjusiam apie žolės riedulį, ne kartą kilo klausimų: kaip atrodo ši sporto šaka, kokios žaidimo taisyklės, kaip rankose laikyti lazdą. Todėl projekto „Patirtis ir Jaunystė“ tikslas – įvairaus amžiaus žmones: vaikus, paauglius, jaunimą ar suaugusiuosius – supažindinti su žaidimo technika,  taisyklėmis, leisti kiekvienam rankose palaikyti lazdą, pabandyti  varytis kamuoliuką, įmušti įvartį ar pažaisti komandoje. Šeštadienį tokią galimybę turėjo visi. Aktyviausi buvo vaikai, bet nuo jų neatsiliko ir vyresni.
Pirmasis išbandymas buvo įsimintinas vaikų mamoms bei tėčiams. Susirinkusieji aktyviai dalyvavo energingoje mankštoje, kurią vedė Lina Baltrukovičienė, „INTOS“ klubo žaidėjų paruoštose įdomiose rungtyse.
Šventės dalyvius sveikino Širvintų savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Lietuvos žolės riedulio federacijos valdybos narys, vienas iš žolės riedulio Širvintose pradininkų  Borisas Sockis.  
Širvintų žolės riedulio klubo „INTA“ pirmininkė Živilė Šalkauskienė dėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą ir atsisveikino iki kito karto.
Diena netruko prabėgti. Kiekvienas renginio dalyvis buvo apdovanotas atminimo medaliu, laimėta daugybė šaunių prizų. Visi vaišinosi gardžiais mėsainiais.
Šiais metais žolės riedulys Širvintose švenčia 35 metų gyvavimo sukaktį. Per šiuos metus ši sporto šaka tapo viena populiariausių rajone ir aukštais rezultatais bene labiausiai garsina  Širvintų krašto vardą. Renginys „Visi žaidžiam žolės riedulį“ – pirmasis, bet ne paskutinis šiais ypatingais jubiliejiniais metais.  Birželio mėnesį vyks respublikinė veteranų stovykla, o rugpjūtį – tarptautinis žolės riedulio turnyras.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą