2013-08-30

Vilma Bagdanskienė - ERGO Pasaulio jaunimo čempionate

Pagrindinis teisėjos 2013 m. tikslas - ERGO Pasaulio Jaunimo čempionatas 2013 (JWC 2013, moterys U-21), kuris vyko liepos 27 - rugpjūčio 4 d. Tai puiki galimybė ne tik įgyti patirties teisėjaujant viso pasaulio komandoms, bet ir pasitikrinti - parodyti savo potencialą pasauliui. 

Džiaugiuosi, kad iki 2013 m. atliktas darbas, užtikrino man vietą FIH programoje „Road to The Hague / Road to Rio”. Joje 47 nariai iš viso pasaulio, tarp kurių ir World Panel, World Development Panel and Grade l reitingus turintys kolegos. Didžiausia konkurencija - tarp Promising List to Grade I teisėjų, o aš viena iš jų.

Visi nariai aktyviai dalyvauja programoje ne tik teisėjaudami, bet ir kas ketvirtį siųsdami savo fizinio ir techninio pasiruošimo planus, išvadas, pasiektus rezultatus, tobulintinas sritis. Aktyviai dalyvauja Dartfish clips (video biblioteka, kurioje ištraukos iš įvairių riedulio rungtynių) peržiūrose ir diskusijose. Turi priskirtus vadovus (mano olandė Yolande Brada), kurie stebi karjerą, prisideda prie asmeninio ugdymo.

JWC 2013 buvo atrinkta 20 FIH teisėjų, tarp jų 2 - World Panel, 2 - Grade l, 1 – International ir 15 - Promising List to Grade I.

Trumpa JWC 2013 apžvalga:
*Turėjome puikų 2 dienų seminarą, kurį vedė Olandų Sporto psichologas Rogier Hoorn; Bleep testą, kuris tikrai nustebino visus vadovus, nes taip gerai fiziškai pasiruošusių teisėjų pasaulis senai nematė (tai dar paaštrino konkurenciją); pasiruošimo mokymus, kuriuos vedė vienos iš geriausių pasaulyje teisėjų vadybininkės (umpire managers) Renée Cohen, Marelize De Klerk, Mi Ok Lee. 
*Viso čempionato eigoje vyko daug susitikimų su Turnyro direktore Edna Rutten, FIH Teisėjų komiteto vadovu Ermanno Silvano ir kt.
*Teisėjavau – 5 rungtynes (maksimalus turnyre kiekis): ARG-RSA, AUS-NZL, NZL-BEL, KOR-GER, RSA-USA. Čempionato metu naudojome mikrofonus-ausines tiesioginiam bendravimui, buvo filmuojamos rungtynės kaip mokomoji medžiaga – po jų vykdavo išsami analizė; vienas mano rungtynes KOR-GER transliavo per Eurosportą.
*Pati jaučiausi permainingai, manau, galėjau ir geriau save parodyti, bet sportas tuo ir žavus, kad nežinai, kas įvyks po 10 sekundžių. 15 teisėjų siekė tų pačių karjeros ambicijų kaip ir aš, o dar kiti niuansai, kurie suskaido pasaulį į kontingentus...
Čempionatui įpusėjus teisėjų komanda kelis kartus skaidėsi į skirtingas grupeles, jautėsi nerimas, konkurencija, išryškėjo kultūriniai skirtumai...
*Asmeninis įvertinimas po turnyro - 8.00 balai, t.y. pasiruošusi kitam lygiui Grade I, tad mano tikslas pasiektas. Ar Grade I bus suteiktas šiemet – spręs komitetas, bet didelė tikimybė, kad dar reikės bent vieno aukštą pasaulio reitingą turinčio turnyro.
*Didžiausias pripažinimas man, kad vadovai išreiškė pasitikėjimą manimi, įžvelgė mano potencialą, gyrė teisėjavimo stilių, mokėjimą atpažinti savo klaidas ir jas taisyti.

Po šio turnyro įgijau patirties ir didelę teigiamo adrenalino dozę toliau tęsti savo veiklą.
Kviečiu visus išbandyti save teisėjavime, nes patikėkite manimi, tai suteikia neapsakomai daug džiaugsmo, patirties tiek sporto, tiek asmeninėje erdvėse. Pamatysite pasaulį, ugdysite asmenines savybes, ilgai išliksite sportiški ir aktyvus.


Vilma Bagdanskienė
-->

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą